Onsdag 10. mars var det duket for den årlige elevfesten ved en av skolens 3 avdelinger for spesialundervisning. Spesielt for året var at ordfører i Oslo, Fabian Stang, deltok.
Bakgrunnen for invitasjonen til ordføreren er et avsluttet prosjekt med et av skolens kor, som resulterte i en CD. Den heter ”Mitt Oslo”, og det er korets medlemmer som har valgt ut kjente og kjære Oslo sanger som de har gjort en ny innspilling av.
Som før alle festlige lag var det mye som måtte gjøres, og alle ble satt i sving. Det skulle ryddes og vaskes, kokes og stekes, pyntes og dekkes.
En halvtime før feststart kom de første forventningsfulle elevene. Klokken 18.00 åpnet toner av trompet og pianospill festen. Alle fant plassene sine, og assisterende rektor, Bjørg Sellevoll, ønsket velkommen.
På menyen var det nydelig Tapas, og en fantastisk sjokolademousse til dessert.
Under måltidet fikk vi også servert deilige jazztoner fra en av skolen lærere.
Fabian Stang holdt en morsom og fin tale, og han hadde med seg diverse gaver.
Alle fikk en Oslo-VM 2011 pin, og skolen bibliotek ble beriket med bøker om Oslos historie.
Kvelden ble avsluttet med vårlig allsang. Alle var vi skjønt enige om at det hadde været en meget vellykket kveld.
Gleder oss allerede til neste år :-)
Trykk her for å se bilder fra festen
|